Gdzie zamówić karykaturę na prezent? Karykatura na zamówienie to styl rysunku, który wyolbrzymia lub zniekształca pewne cechy namalowanej osoby, aby stworzyć ironiczny i satyryczny efekt. Kiedyś karykatury były stosowane jako narzędzie polityczne, aby wyśmiewać wrogów. Dziś mają charakter głównie rozrywkowy i często są wykorzystywane jako pamiątki na różne okazje.
Ale kto właściwie zamawia takie rysunki i dlaczego? 

Gdzie zamówić karykaturę na prezent?

Karykatura na zamówienie to zabawny i kreatywny prezent, ale nie każdemu może się spodobać. W tym artykule wyjaśnię, komu może spodobać się taki prezent i w jakich sytuacjach można go wręczyć, żeby nikogo nie urazić. Zapraszam do czytania!

Jak właściwie powstały karykatury?

Uważa się, że pierwsze karykatury tworzyli starożytni Egipcjanie i Babilończycy. Rysunki te były wykorzystywane jako sposób na przedstawienie obywateli, bogów i władców w przerysowanej formie. W niektórych przypadkach

Karykatura na zamówienie

Karykatura na zamówienie

rysunki te miały wywoływać efekt wyłącznie satyryczny. Najwcześniejszą znaną karykaturą jest rysunek na ścianach egipskiego grobowca Harkhufa, który pochodzi z 2400 roku p.n.e. Przedstawia on jego podróż do Nubii i ukazuje wysoką postać z przerysowaną głową, długim nosem i wystającymi oczami.

Czy dzisiaj wypada jeszcze tworzyć karykatury?

Oczywiście, że tak! Tworzenie karykatury nie oznacza pogardy, ani chęci poniżenia, jak niektórzy wciąż mogą myśleć.

Karykatury ze zdjęć na zamówienie jest formą przedstawienia obiektu w zabawny i satyryczny sposób, ale to nie znaczy, że musi mieć negatywny wydźwięk. Karykatury najczęściej są zamawiane na przyjęcia urodzinowe i śluby. Oczywiście, to jak bardzo ktoś zostanie zniekształcony na rysunku, zależy zarówno od wizji artysty, jak i od prośby samego zamawiającego. W karykaturze bardzo ważny jest kompromis pomiędzy oddaniem realizmu a satyryczną deformacją.

  Gdzie zamówić portret na zamówienie - komu spodoba się taki prezent?

Karykatura na zamówienie – Czy to zawsze dobry pomysł?

Z karykaturami jest ten problem, że możesz niechcący kogoś obrazić, nawet jeśli Twoje intencje wcale nie były złe. Dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć, kiedy i komu można dać taki prezent, a kiedy lepiej wybrać coś innego.

Karykatura na zamówienie – komu nie wypada jej dać?

  • Osobie, która jest wrażliwa lub ma kompleksy. Nie wszyscy tak samo znosimy żarty na swój temat. Jedni je uwielbiają, podczas gdy innym sprawiają ogromną przykrość. Dlatego tak ważne jest, żeby dobrze znać osobę, której chcesz wręczyć karykaturę. Jeśli wiesz, że ta osoba cierpi z powodu swojego wyglądu (lub innych rzeczy), to lepiej powstrzymaj się od takiego prezentu.
  • Dzieciom i nastolatkom. Dzieci i nastolatki są bardzo delikatne i wrażliwe na punkcie swojego wyglądu. Większość nastolatków ma kompleksy, więc wyolbrzymienie tych kompleksów i narysowanie ich może wywołać traumę.
  • Osobie chorej, w trudnej sytuacji życiowej lub w depresji. Tutaj chyba nie trzeba za wiele dodawać. Takie osoby, przez natłok problemów, również są bardziej wrażliwe, więc nie polecam wręczać takim osobom karykatur. Możesz teraz myśleć, że to świetny sposób aby ich rozweselić, ale zaufaj mi – lepiej wybierz inny prezent.

Karykatura na zamówienie – komu wypada?

Uważam, że tutaj decydujące są dwa czynniki. Po pierwsze, jaką masz relację z tą osobą i po drugie – jaki ma ona dystans do siebie.

  • Czy ta osoba jest Ci bliska czy znacie się od niedawna? Ludzki umysł działa w ten sposób, że jeśli jesteśmy z kimś blisko, to tolerujemy od tej osoby więcej żartów na swój temat. I wydają się one śmieszniejsze. Jako dowód zadam Ci pytanie: Na jakie żarty pozwalasz sobie przy swoich przełożonych? A przy rodzicach? A przy znajomych? No właśnie. Wniosek? Jeśli chcesz dać komuś karykaturę, upewnij się, że macie naprawdę bliską i luźną relację.
  • Czy ta osoba ma wystarczająco dużo dystansu do siebie? Jest to druga bardzo ważna kwestia, ponieważ karykatury dajemy tylko osobom, które mają do siebie duży dystans! W przeciwnym razie bardzo łatwo stracić znajomego. Musisz wiedzieć, że ludzie są różni i mają różne stopnie wrażliwości. To co dla jednej osoby będzie zabawne, dla drugiej może być przykre. Pamiętaj o tym.
  Tworzenie Niezapomnianych Obrazów na Zamówienie

Gdzie zamówić karykaturę?

Karykatura to świetny prezent – zabawny i nieszablonowy. Myślę, że jest to na pewno ciekawszy prezent niż kolejna para skarpetek czy dezodorant. Taki obraz będzie wywoływał uśmiech na twarzy solenizanta za każdym razem, gdy na niego spojrzy. I przy okazji będzie kojarzył się z Tobą.

Od wielu lat wykonuję obrazy, w tym również karykatury na zamówienie. Wykorzystuję wiele technik i narzędzi malarskich, m.in. farby olejne, farby akwarelowe, ołówki i pastele suche. Jeśli szukasz pomysłu na prezent i masz już dosyć oklepanych rzeczy, które dajesz co roku – karykatura może być naprawdę świetną opcją. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz złożyć zamówienie, to kliknij tutaj.

Ile kosztuje wykonanie karykatury ze zdjęcia?

Wycena karykatury zależy od wielu czynników, a najważniejszym z nich jest czas, który muszę poświęcić na jej wykonanie. Oczywiście ten czas może być dłuższy bądź krótszy, zależnie od stopnia złożoności i trudności projektu. W przypadku najmniejszego formatu oraz złożoności zamówienia (mnogość dodatkowych elementów, bardzo wymagające tło) mogą ulec delikatnej zmianie.

Źródło: Wikipedia Karykatura

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *